Silnik nie odpala jesteś w Dąbrowie Górniczej? Poznaj objawy i przyczyny!

Silnik nie odpala jesteś w Dąbrowie Górniczej? Poznaj objawy i przyczyny!

Samochód należy do pojazdów technicznych, które powinny przechodzić przynajmniej raz do roku obowiązkowe przeglądy techniczne. Jednak nie zawsze oddając samochód do przeglądu kierowca posiada pewność, że części pojazdu nie zepsują się – często wpływają na to czynniki eksploatacyjne czy zewnętrzne. Nigdy nie wiadomo w jakim czasie samochód po prostu nie będzie w stanie odpalić. Często dochodzi do awarii auta w niespodziewanych momentach, a nie w tych bardziej oczywistych takich jak na przykład załamanie pogody czy duży spadek temperatury. I choć w przypływie emocji kierujący pojazdem może stracić umiejętność racjonalnego myślenia – w takich momentach należy przeanalizować możliwą przyczynę awarii. Dlaczego samochód nie odpala? Przy większych problemach dzwoń po pomoc drogową Megatrans z Dąbrowy Górniczej

Niski poziom paliwa

Według statystyk do nieodpalania samochodu dochodzi najczęściej przy niskim poziomie paliwa. Bardzo dużo kierowców potrafi przejechać kilkadziesiąt kilometrów na tak zwanej rezerwie, zdawkowo dolewając małe ilości paliwa – tak, aby kontrolka rezerwy przestała się świecić. Już sam fakt, że przy długotrwałej jeździe na rezerwie samochodem może dojść do uszkodzenia zespołu napędowego auta, dodatkowo może dojść finalnie do sytuacji, gdzie samochód nie będzie mógł już odpalić ze względu na zbyt niski poziom paliwa w zbiorniku. Do tego typu sytuacji dochodzi często przy pozostawieniu auta na wzniesieniu, przez co paliwo nie może pobrać się przez pompę. Koniecznością jest wtedy udanie się na stację benzynową i dolanie paliwa poprzez kanister.

Auto nie odpala – co robić?

Częstą przyczyną nieodpalania samochodu jest uszkodzenie pompy paliwowej. Aby ją sprawdzić wystarczy ustawić kluczyk w pozycji zapłonu i zobaczyć czy pompa paliwową rzeczywiście pracuje – powinna wydawać przy tym charakterystyczne buczenie. Przy braku jakiegokolwiek dźwięku z pewność nie zasysa paliwa ze zbiornika, przez co samochód nie może ruszyć. Sytuację tego typu mogą powodować dwa czynniki: zapchany filtr paliwowy albo zniszczone przewody transportujące paliwo. Również uszkodzone świece lub przewody zapłonowe mogą być często przyczyną braku odpalenia silnika samochodowego – to najbardziej prawdopodobna przyczyna problemów z odpaleniem, jeśli wystąpiła po stwierdzeniu kłopotów z pracą samego silnika (np. przerywał, tracił moc i falowały mu obroty). Świece podlegają regularnej kontroli i wymianie, a są szczególnie ważne w jednostkach wysokoprężnych (montowane są tam droższe odpowiedniki żarowe). Słabą kondycję przewodów łatwo rozpoznać – ewentualne przebicia są doskonale widoczne zwłaszcza po zmroku. Kolejnym powodem, przez który nie można odpalić auta może być po prostu rozładowany akumulator – gdy temperatura powietrza spada poniżej zeru stopni Celsjusza. W takim wypadku najlepiej jest skorzystać ze wsparcia pomocy drogowej. Możliwość otrzymania natychmiastowej pomocy gwarantuje poczucie bezpieczeństwa w podróży. Profesjonalną pomoc drogową znajdziesz w Dąbrowie Górniczej to firma Megatrans. Fachowiec z długoletnim doswiadczeniem.

Udostępnij post